CESTOVÁNÍ,  WHITE RABBIT

Isla HOLBOX – ostrov s nejkrásnějšími plážemi v Mexiku

Ostrov Holbox je malinkej kousek ráje na pomezí Karibiku a Mexického zálivu v Mexiku. Nádherný pláže s bílým pískem, mušličky, houpací sítě ve vodě, plameňáci, delfíni, tyrkysový moře, málo turistů, žádný auta, klid a výborný jídlo. V létě sem připlouvá žralok velrybí, ta 15 metrů dlouhá obrovská ryba živící se planktonem, se kterou se tu můžete potápět. Holbox je nebe na zemi. Nikdy jste o něm neslyšeli? V tom právě spočívá jeho kouzlo! 🙂 

Holbox

 

Holbox je ráj

Je to totiž jedno z mála takhle krásnejch míst, který nejsou ještě tolik profláknutý a turistický. Já jezdím do Mexika každej rok, soukromě, nebo s turistama jako průvodkyně, dokonce jsem v Mexiku i vyrůstala, a přesto jsem existenci Holboxe zaregistrovala až teprve třeba před dvěma třemi lety, a letos jsem tam byla poprvé. Zároveň tam ale už nejdete všechno, co potřebujete k pohodlí, ať už jste lowcosťáci, co chtějí spát ve stanu nebo v houpací síti za stovku na noc a obědvat tacos z ulice, a nebo chcete luxusní hotel a dobře jíst a pít.

Přesto, že tam už ale tohle všechno najdete, si Holbox pořád zachovává tu svoji pomalou, línou, tropickou atmosféru. Je to super destinace i pro lidi, co cestujou sami, seznámíte se tam se spoustou jinejch solo cestovatelů a určitě se zabavíte, zároveň je to ale užásně romantický místo pro zamilovaný párečky, a taky dokonalá dovolená pro rodiny s dětma, moře je tam hodně mělký s tím nejjemnějším bílým pískem a milionama mušliček.

 

Holbox je ostrov na severu poloostrova Yucatán. Je dlouhej asi 42 kilometrů a zhruba 1,5 kilometru širokej, ale naprostou většinu ostrova tvoří přírodní rezervace. Obydlená část ostrova zabírá jen asi pětinu celýho území. V městečku Holbox je přístav, kam jezdí čluny a trajekty z pevniny v přístavu Chiquilá, dokonce je tam i malinký letiště, na který můžete doletět z Cancúnu nebo Playa del Carmen cessnou.

Jinak jsou tam jen většinou barevný pomalovaný baráčky, písek místo asfaltu a nejsou tam auta. Občas ulicí projede nějaká dodávka jako zásobování, ale jinak tam místo aut jezdí jen golfový vozíky, motorky a kola. A všude se chodí v žabkách, nebo naboso. Hippie life. Můžete si půjčit kolo, golfový vozíček, a nebo si vzít taxíka. Taxi služba tam funguje jako v jinejch městech, akorát si místo auta mávnutím zastavíte golfovej vozík.

V městečku je spousta restaurací, barů a večer se vyrojí kolem celýho náměstí stánky s různýma druhama tacos, quesadillas, gorditas, nebo s palačinkama. Restaurace určitě uspokojí všechny druhy chutí, můžete si vybrat jak mexickou kuchyni, tak pizzu (specialitou Holboxe je pizza s humrem!), sushi a asijskou kuchyni, hamburger s milkshakem, všechny možný druhy ryb a mořských potvor, nebo si ve francozský pekárně dát čerstvě upečený croissanty.

Nejkrásnější pláže v Mexiku

Pláže určitě uspokojí všechny plážový snoby na světě.A že já snob jsem. Mám docela vysoký nároky na to, aby se mi pláž líbila, a málokde jsem spokojená. Radši na pláži nebudu vůbec, než aby se mi nelíbila. Tady najdete pláže nádherný.  Maledivy hadr. A budete mít na výběr.

Punta Cocos je odlehlá pláž na západním cípu ostrova, kde budete ráno určitě úplně sami. I přes den tam ale bude málo lidí. Ve vodě jsou kůly a na nich pověšený houpací sítě, a při západu slunce má tohle místo neskutečnou atmosféru. Pláže v hotelový zóně u městěčka zase nabídnou krásný beach cluby s výborným jídlem, koktejly, lehátka nebo velký plážový postele. A i když jsou tyhle pláže v „centru“, stejně tam nikde nebude narváno. Nebo se můžete jít projít směrem na východ po několik kilometrů dlouhým pruhu bílýho jemnýho písku uprostřed vody směrem ke Cabo Catoche.

Když budete mít štěstí, tak na plážích nepotkáte žádný lidi, zato ale uvidíte plameňáky. A drzý racky 🙂 Mimochodem, kromě plameňáků a racků se připravte na to, že tam po setmění lítají taky tisíce komárů. To je asi jediný negativum ostrova. Určitě budete potřebovat repelent!

Já jsem vždycky milovala Tulum. Pořád ho miluju, ale Holbox ho suverénně sesunul z prvního místa žebříčku mých nejoblíbenějších pláží a míst na poloostrově Yucatán. Vlastně se dostal na první místo mejch nejoblíbenějších míst v celým Mexiku.

Jestli jsem vás tímhle článkem navnadila, a už bookujete letenky, tak v dalším článku podrobně sepíšu, jak se na Holbox dostat z různejch míst, různejma způsobama, a za různý ceny. Taky co tam dělat, kde tam nejlíp jíst a pít, kde se tam ubytovat, a co jsme tam dělali my.

Jako důkaz toho, že je Holbox fakt ráj na zemi a nesmíte ho minout by mohlo fungovat třeba to, že jsme se do něj zamilovali tak, že se tam budem do několika měsíců stěhovat (i když tím tempem, kterým se ten náš projekt plazí, to bude spíš tak do roka a do dne).

Jestli chcete vědět, co tam budeme dělat, jak to zařizujeme a jak nám to jde a nebo nejde, tak čtěte dál tenhle blog, budu o tom psát v sekci WHITE RABBIT. A můžete dát odběr i na náš YouTube kanál FOLLOW THE WHITE RABBIT, kterej je sice ještě takový malý právě narozený mimino, ale budeme tam časem přidávat videa o tom, jak ten náš projekt vzniká. A taky tam už teď najdete travel inspo videa a užitečný informace o cestování po Mexiku a tak.

NAŠE VIDEO O OSTROVĚ:

HOWG.

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentáře

  • Eva

    Ty fotky! To je krása! Nikdy jsem o tom neslyšela, ale na podzim plánuji cestu do Mexika a chtěla bych se tam podívat, bude tedy článek o tom, jak se na ostrov dostat? Díky!

  • Tomáš Dědic

    Ahoj…Zrovna se chystame planovat dovolenou na pristi rok a prave ostrov Holbox se nam moc libi.Chteli by jsme letet zacatkem unora.Bylo by mozne se ubytovat u vas v hotelu 😊?Dik Tom

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *