About

                                                                                 

                                                                                    Já jsem Bára.  

Toho času kancelářská krysa z ambasády, která vůbec neví, čím chce bejt, až bude velká, ale nejradši by byla Zikmund a Hanzelka.

Vystudovaná iberoamerikanistka (klid, nikdo neví co to je a k čemu to je, nejseš v tom sám) a tlumočnice, profesionální prokrastinátorka, občas průvodkyně po Mexiku.

Nejšťastnější jsem na lodi, když to jede rychle, stojím na přídi, fouká vítr a šplouchá mi slaná voda do očí. V minulým životě jsem určitě byla námořník a nebo radši pirát, tlustej, potetovanej a strašně sprostej.

Michal říká, že místo Dlouhej, Širokej a Bystrozrakej bych já byla Kecal, Sežral a Boural (ptže furt o něco zakopávám, miluju jídlo a mám pořád hlad, a hodně moc mluvím).

 

Miluju kaktusy a plameňáky všude a na všem (ještě asi o 20 let dřív, než to začlo bejt loni děsně in), prázdný pláže, když je strašná bouřka a já si doma čtu, avokáda, když vychází slunce a já jsem ještě nešla spát, hory, koriandr, blbý nekorektní vtipy, babiččiny polívky, když cestuju a jsem celá špinavá, slaná a zpocená, a nejvíc miluju Mexiko. Páč jsem tam vyrostla a každej rok mě to tam táhne.

A já jsem ta, co píše, fotí, nechá se fotit, chodí ve videích před kamerou a občas do ní něco kecá.

 

 

…a ještě MICHAL:

„Já jsem nejšťastnější chlap na celým světě a taky ve vesmíru, protože mám Báru, a nic víc není potřeba psát.“ (Tohle fakt napsal Michal sám. Já to nepsala. Fakt ne! Fajn, psala, ale kdyby tady Michal byl, tak by určitě přesně tohle napsal.)

Michal trénuje tenis, hlavně malý děti, takže má svatou trpělivost, a proto to se mnou už ňákej ten pátek vydržel. Říká, že nesnáší koriandr, ale není to pravda, vždycky ho ve všem sní, akorát o tom neví. Nejí králíky. A už vůbec ne ty bílý. Dělá strašně hezký videa (hlavně svatební video! https://vimeo.com/michalchvatal) , a strašnej bordel.

On je ten, co většinou stojí za kamerou, remcá a trochu se uráží, když mě fotí a mně se to nelíbí a chci to dvacetkrát přefotit, a stříhá a upravuje naše videa.

 

 

 

…no a taky HOLBOX:

Holbox je nádhernej ostrůvek v Mexiku, tak na pomezí Karibiku a Mexickýho zálivu, 2 hodiny autem z Cancúnu a pak 20 minut lodí. Jedno městečko, ulice bez asfaltu, jenom písek, barevný domečky, výborný jídlo a místo aut kola nebo golfový vozejčky.
Bílý pláže, nikde nikdo, plameňáci, delfíni, žralok obrovský, houpací sítě v moři.

 

NO A PROČ O TOM MLUVÍM? 

Jsme se do Holboxe hned na první pohled, na první nádech toho slanýho vzduchu, na první sluneční paprsek a kapičku vody z moře zabouchli.

A chtěli tam zůstat žít.

Spolčili jsme se ještě s jedním kamarádem, sehnali pozemek, vymysleli projekt, jeli tam, všechno zařídili, pozemek koupili, strašně se zadlužili, projekt udělali, postavili, strašně úspěšný byli, až do smrti šťastně žili.  To ještě úplně ne, no. Ostatní pravda je.

Zatím je ten náš projekt – glamping – úplně v plenkách, ale bude to a už je náročný, stresující, riskantní, ale až to bude hotový, tak to bude brutáááálnííí.

No, a tady o tom budu psát. Kromě jinýho.

Všechny články o našem projektu na ostrově HOLBOX najdete v menu v sekci WHITE RABBIT (tak by se měl glamping jmenovat). 

Taková malá reality show o tom, jak to celý vzniká. Tohle je náš YT kanál, na kterej budeme taky kromě cestovních videí přidávat průběžně videa z toho, jak se ten náš White rabbit glamping pomalu rodí:

 

FOLLOW THE WHITE RABBIT

 

A proč FOLLOW THE WHITE RABBIT?

Protože :

„Following the white rabbit means following an unlikely clue, a subconscious, unbelievable sign, to find oneself in the midst of more or less extraordinary, marvelous, amazing circumstances that challenge one’s fundamental beliefs, expand one’s horizons and perception of realities, transform one’s perspective, and change one’s life.“

„When the white rabbit runs we are being called to the great adventure. We either answer that call or we don’t and we turn back to our normal existence. But for those who see and answer the call of the “white rabbit,” their lives will never more be the same.“

 

Chápete to? Proto!

 

Taky jsem sem překopírovala můj starej blog Chile Chipotle, kde jsem psala hlavně o cestování a JÍDLE, takže jsem tu nechala pár nejčtenějších receptů.

 

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *